راهنمای سوالات متداول میزانتو

امتیاز اعتباری نشان‌دهنده وضعیت تعهدات و سوابق مالی اعتبارسنجی شونده درگذشته است. این امتیاز عددی بین صفر تا 1000 است که هر چه به 1000 نزدیک‌تر باشد، نشان‌دهنده خوش‌حساب تر بودن اعتبارسنجی شونده است.
اشخاص می‌توانند گزارش اعتبارسنجی را جهت اطلاع خود دریافت نموده و آن را به منظور خرید اعتباری به فروشگاه‌ها و شرکت هایی که فروش اعتباری دارند (نظیر فروشندگان خودرو و لوازم خانگی) ارسال نمایند و به جای خرید نقدی، خرید اعتباری داشته باشند.
بسیاری از فروشگاه ها و شرکت ها محصولات خود را با پذیرش چک و به صورت اعتباری به خریداران عرضه می کنند. به عنوان نمونه، بسیاری از فروشندگان بزرگ خودرو داخلی و خارجی و فروشندگان لوازم خانگی بخشی از مبلغ محصول را به صورت نقدی و بخش دیگر را به صورت چک دریافت می نمایند. چنانچه شما مایل به خرید اعتباری از این فروشندگان باشید می بایست نتیجه اعتبارسنجی خود را از میزانتو گرفته و در اختیار آن ها قراردهید تا بتوانید از مزایای خرید اعتباری بهره مند شوید.
دریافت گزارش اعتبارسنجی خود و دیگران از مهم‌ترین خدمات میزانتو است. علاوه براین، می توانید نتیجه اعتبارسنجی خود را به صورت سیستمی و در بستر امن برای سایرین (شامل اشخاص و شرکت ها) ارسال نمایید.
در فرایند ثبت درخواست اعتبارسنجی اسامی شرکت‌های طرف قرارداد با میزانتو قابل مشاهده و انتخاب است. با انتخاب هر کدام از آنها می‌توانید گزارش خود را به آنها ارسال نمایید. به منظور ارسال گزارش به سایر شرکت‌ها و یا فروشگاه ها، کافی است شماره همراه صاحب آن کسب‌وکار(گیرنده گزارش) را وارد نمایید.
معمولا در اینگونه معاملات، خریدار بخشی از مبلغ معامله را با استفاده از چک بانکی پرداخت می نماید. در این حالت، می توانید از او بخواهید وارد میزانتو شده و پس از ثبت درخواست اعتبارسنجی، نتیجه آن را به شماره همراه شما نیز ارسال نماید. به این ترتیب شما خواهید توانست از طریق میزانتو نتیجه اعتبارسنجی صاحب چک را مشاهده نموده و سپس در خصوص پذیرش چک او تصمیم گیری نمایید.
زمانیکه شخص دیگری گزارش اعتبارسنجی خود را برای شما ارسال کرده است. در این حالت، پیامکی شامل نام و نام خانوادگی متقاضی به همراه کد یکبارمصرف به شماره تلفن همراه شما ارسال می شود. با وارد کردن این اطلاعات در بخش مذکور می توانید نتیجه اعتبارسنجی فرد ارسال کننده را از میزانتو دریافت نمایید.
داده های استفاده شده در گزارش اعتبارسنجی تا زمان ثبت درخواست به روز است و تاریخی که در ابتدای گزارش اعتبارسنجی مشاهده می کنید بیانگر زمان ثبت درخواست است. لذا، هر گزارش تا این تاریخ به روز است.
پس از ثبت‌ نام، حساب کاربری برای شما ایجاد می‌شود. پس از ورود به حساب کاربری می‌توانید با ثبت درخواست اعتبارسنجی و پرداخت هزینه مربوطه گزارش اعتبارسنجی خود را دریافت کرده یا برای شرکت یا شخص مورد نظر خود ارسال نمایید.
کد ملی، نام، نام‌خانوادگی، نام پدر و سوابق اعتبارسنجی شما در قالب گزارش اعتبارسنجی برای گیرنده ارسال می شود. لازم به ذکر است، سوابق مالی و تعهدات پس از تحلیل، در قالب امتیاز و به شکل عبارات کیفی نمایش داده می‌شود و اطلاعات خام شما به هیچ عنوان در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت. علاوه بر این، مواردی که در بخش اطلاعات کاربری با تیک «نمایش در گزارش» توسط شما تایید شده باشد، در گزارش درج می شود.
برای دریافت گزارش اعتبارسنجی تنها برای خودتان در فرایند ثبت درخواست اعتبارسنجی میزانتو، نیازی به انتخاب شرکت‌ها یا وارد نمودن شماره همراه سایرین نیست. شما همواره به صورت پیش فرض گیرنده نتیجه اعتبارسنجی خودتان خواهید بود.
در بخش ورود، با کلیک بر روی «نمی‌توانم وارد شوم» قسمتی با عنوان تغییر شماره موبایل وجود دارد. با ورود به آن، می توانید شماره موبایل مورد نظرتان را وارد کنید. توجه داشته باشید که شماره همراه وارد شده می بایست به نام خود شما ثبت شده باشد.
آخرین امتیاز اعتباری، نشان دهنده آخرین نتیجه اعتبارسنجی شما است. اکثر کسب وکارها از نتیجه اعتبارسنجی همان روز در فروش های اعتباری استفاده می نمایند. لذا، چنانچه قصد خرید اعتباری دارید پیشنهاد می شود گزارش اعتبارسنجی به روز خود را با ثبت درخواست اعتبارسنجی در میزانتو دریافت نمایید.
خیر، گزارش اعتبارسنجی می‌با‌یست به روز باشد. لذا، می توانید با ثبت درخواست اعتبارسنجی در میزانتو، گزارش به روز خود را دریافت نموده و برای شرکت مورد نظرتان نیز ارسال نمایید.
اطلاعات کاربری توضیح‌دهنده وضعیت فعلی شما است که شامل مشخصات فردی، شغلی، سکونتی و درآمدی می شود. وارد کردن این اطلاعات اختیاری است اما در صورت ورود این اطلاعات و صحت‌سنجی آنها از سوی کارشناسان، می تواند در امتیاز اعتباری شما اثرگذار باشد.